Czysty basen – czysta przyjemność

Posiadanie własnego akwenu wodnego to ogromna przyjemność, płynąca z możliwości korzystania z miłej dla ciała ochłody w te najgorętsze miesiące. Jednak własny basen to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki. Chcąc cieszyć się pływaniem i relaksem we własnym zbiorniku konieczne jest zadbanie o jego czystość.

Czym odkurzać własny basen?

odkurzacz basenowyCzysta woda w basenie to podstawa dla bezpieczeństwa i przyjemności jego użytkowania. Dlatego podstawą wyposażenia jest wydajny system filtracyjny, który umożliwi stałe oczyszczanie wody z gromadzących się tam zanieczyszczeń, oraz ciągły ruch wody, co jest podstawą w walce z namnażaniem się niechcianych glonów. Jednak sam filtr z pompą nie wystarczy, ponieważ zanieczyszczenia bardzo lubią odkładać się na dnie zbiornika lub też pokrywać jego ściany. W takim wypadku niezbędny będzie odkurzacz basenowy, który umożliwi nam sprzątanie zbiornika bez konieczności opróżniania go z wody. Jest to niezmiernie wygodne w przypadku większych basenów, ale również te niewielkie szybciej i wygodniej wyczyścimy za pomocą odkurzacza. Do dyspozycji mamy zarówno modele ręczne jak i automatyczne. Odkurzacz basenowy ręczny jest niewielki, lekki, prosty w obsłudze i łatwy w przechowywaniu. Jednak zasada działania nie różni się niczym od klasycznego odkurzacza domowego, dlatego w przypadku dużych zbiorników trzeba będzie się napracować. Modele automatyczne natomiast są niemal bezobsługowe, co pozwala na ogromną oszczędność czasu i energii. Jedyną wadą jest stosunkowo wysoka cena. W przypadku zakupu odkurzacza do basenu konieczne będzie również rozważenie źródła zasilania. Tutaj do dyspozycji mamy modele na bateria o niewielkiej wydajności, idealne do małych zbiorników, modele zasilane akumulatorem (nieco bardziej wydajne), a także te zasilane sieciowo (idealne do dużych zbiorników dzięki ogromnej wydajności).

Czym kierować się podczas zakupu odkurzacza do sprzątania basenu? Jak to zwykle bywa, podstawowym kryterium wyboru jest cena. Możliwości finansowe są głównym wyznacznikiem determinującym wybór tego rodzaju sprzętu. Jednak niezależnie od wybranego modelu, postawmy na sprawdzonego producenta, co pozwoli nam uniknąć ewentualnych awarii i dodatkowych kosztów.