Do czego służy ława kominiowa?

Każdy właściciel dowolnego budynku, w tym również mieszkalnego, jest zobligowany do przeprowadzenia okresowych kontroli instalacji grzewczej. Oczywiście takie kontrole powinny być przeprowadzane przez profesjonalistów, ale właściciel budynku powinien zapewnić jak najlepsze warunki do przeprowadzenia takiej kontroli.

Zastosowanie ław kominiarskich

ławy kominiarskie cenaKażdy budynek, niezależnie czy taki użytku publicznego, czy to budynek mieszkalny, musi mieć okresowo przeprowadzone kontrole stanu instalacji grzewczej. Jest to najlepszy sposób aby uchronić się przed zatruciami czadem do których dochodzi na skutek nieszczelności takiej instalacji. Oczywiście, by przeprowadzić taka kontrole, należy skorzystać z pomocy profesjonalistów. Po stronie właściciela budynku stoi jednak zadanie ułatwienia wykonania takiej kontroli. W tym celu najczęściej montuje się ławy kominiarskie cena ich nie jest zbyt wysoka. Ławy kominowe to solidne elementy wykonane ze stali, przytwierdzone do elementów nośnych dachu. Ich główną role jest ułatwienie poruszania się po dachu między innymi podczas wykonywania kontroli instalacji grzewczej. Montując jednak dużą ilość ław kominowych na dachu, można szybko stworzyć swoista drogę ewakuacyjną na nim która może się okazać przydatna na przykład w czasie ewakuacji budynku. W przypadku ław kominowych duża role odgrywa jakość ich wykonania, jak również sposób montażu. Ław takich nie powinno się nocować na pokryciu dachowym, gdyż nie zapewnią one wtedy pełni bezpieczeństwa. Ławy powinny być wykonane z elementów odpornych na korozję.

Wykonywanie kontroli stanu technicznego instalacji jest obowiązkiem każdego właściciela czy też zarządcy budynku. Można ułatwić sobie wykonanie takiej kontroli montując na dachu specjalne elementy. Dzięki nim poruszanie się po dachu będzie bezpieczniejsze.