Kiedy warto skorzystać z konsultacji psychologicznej?

Konsultacje prowadzone u psychologów czy psychoterapeutów są skierowane zarówno do osób, które same zmagają się z różnymi problemami natury psychicznej, jak również do partnerów czy rodziców martwiących się o pozostałych członków rodziny. Już sama rozmowa ze specjalistą w wielu przypadkach da odpowiedź na to, czy należy podejmować kolejne kroki i zapisać się na indywidualną terapię, czy też wystarczy póki co sama obserwacja określonych zachowań.

Koszt konsultacji psychologicznej 

konsultacja psychologiczna ursynówNiektórzy rezygnują z wizyty w poradni psychologicznej obawiając się zbyt wysokich kosztów terapii. Nie jest to jednak zbyt rozsądne podejście, ponieważ tak samo jak o nasze ogólne zdrowie, należy zadbać o zdrowie psychiczne, aby móc normalnie funkcjonować na co dzień. Często ze względu na różne problemy prowadzące do depresji i lęków czy nerwic, cierpi z czasem także nasze ciało, właśnie dlatego tak ważna jest szybka konsultacja psychologiczna Ursynów w Warszawie to miejsce, w którym działa znanych gabinetów psychologicznych. W niektórych pierwsze porady są bezpłatne i mogą zostać przeprowadzone w formie stacjonarnej lub zdalnie online. W niektórych przypadkach może okazać się, że nasze obawy są bezpodstawne i wszystko jest w porządku z naszym partnerem, rodzicem czy też dzieckiem. Z kolei w innych – psycholog może podpowiedzieć jak należy się zachować w zaistniałej sytuacji, aby wesprzeć bliskich czy namówić do terapii.

Jeśli nie jesteśmy pewni ile kosztuje konsultacja, to najlepiej skontaktować się z wybranymi gabinetami lub zajrzeć na prowadzone strony internetowe, gdzie często zostaje udostępniony cennik. Późniejsze kwoty zależą już od częstotliwości spotkań i rodzaju prowadzonych sesji – indywidualnych lub grupowych, a może łączonych, czy dla partnerów.