Wiklinowe donice do ogrodu

Mam piękny mały ogród. Bardzo podoba mi się to, że wykorzystuje w nim wiele elementów które są naturalne. Stare skrzynie służą mi za kwietniki. Nie lubię nowoczesnych rozwiązań, które z naturą mają bardzo mało wspólnego. Gdy tylko mogę wybieram naturalne produkty.

Ogrodowe donice z wikliny

wiklinowe doniczki na kwiatyPodczas wiosennych porządków zdecydowałam się na pozbycie się wszelkiego plastiku z ogrodu. Choć było go i tak niewiele to bardzo mi przeszkadzał. Poza tym plastik brzydko się starzeje. Pod wpływem słońca płowieje i zaczyna pękać oraz kruszy się. Po tym jak przestaje się nadawać do użytku nie wiadomo co z im zrobić. Zdecydowałam, że zamienię wszystkie plastikowe doniczki na doniczki z naturalnych materiałów. Pierwsze co przyszło mi na myśl to doniczki z wikliny. Wiklina do bardzo wdzięczny i trwały materiał. Dawniej widziany w każdym ogrodzie. Jakiś czas temu był zapomniany i podstawiony na półkę. Aktualnie znowu zyskuje wielu fanów, a ludzie chętnie kupują przedmioty wykonywane z wikliny. Sama zdecydowałam się za zakup kilku doniczek. Piękne wiklinowe doniczki na kwiaty podkreślają ich urok oraz pięknie zdobią każdy ogród. Można kupić doniczki wyplatane w różny sposób i każda z nich może być wyjątkowa. Kolejną zaletą wikliny jest to, że gdy przestanie się nam podobać lub się zestarzeje możemy zawsze zmienić jej kolor i trochę ją odrestaurować. Wiklinowe doniczki można naprawić, z plastikowymi niestety już się tak nie da. Wiklina pięknie podkreśla wygląd roślin i współgra z zielenią. Poza tym wiklinowe doniczki same w sobie stanowią ozdobę i możemy tworzyć przy ich pomocy piękne kompozycje.

Wiklina jest pięknym naturalnym materiałem. Jej wyjątkowość tkwi właśnie w tym, że wykonana jest z naturalnej witki wierzbowej. Wielu z nas przywołuje czasy dzieciństwa i domy naszych babć, które wszędzie miały wiklinowe donice, kwietniki a nawet półki.