Wynajmujemy mieszkanie w Poznaniu

Wraz z nadejściem października w miastach uniwersyteckich zaczyna się oblężenie studentów. Puste przez wakacje tramwaje i autobusy wypełnione są teraz młodymi ludźmi, którzy zdobywają wiedzę na wyższych uczelniach. Studenci, przybywając do innego niż miejsce zamieszkania miasta, muszą też znaleźć dla siebie jakieś lokum.

Idealne mieszkanie dla studenta

mieszkania na wynajem poznańKoniec wakacji to nie tylko początek roku szkolnego. W październiku na uczelnie wracają też studenci, co mocno da się odczuć w miastach uniwersyteckich, w których nagle przybywa kilkadziesiąt tysięcy osób co najmniej. Jest to doskonała sytuacja dla osób, które mają do wynajęcia mieszkania. Młodzi ludzie muszę bowiem znaleźć jakieś miejsce, w którym tymczasowo zamieszkają. Ja pochodzę z Poznania i sama pamiętam czasy studenckie. Teraz, mając już rodzinę i dobrze prosperujący biznes, postanowiłam wykorzystać możliwości, jakie daje przypływ studentów. Wiem, że jak chodzi o mieszkania na wynajem poznań ma bardzo bogatą ofertę. Jednak z drugiej strony w tej bogatej ofercie wcale nie jest tak łatwo znaleźć idealne mieszkanie dla samotnego studenta. Jest bowiem bardzo dużo opcji na pokoje dwuosobowe. Z tego względu postanowiłam kupić mieszkanie i przystosować je tak, żeby mogło w nim zamieszkać kilka osób, ale żeby każdy z nich miał własny pokój. W mieszkaniu jest są więc cztery pokoje oraz kuchnia z łazienką. I już praktycznie zaraz po remoncie, czyli w sierpniu, znaleźli się chętnie na wynajęcie pokoi.

Napływ studentów do większych miast zawsze oznacza zapotrzebowanie na mieszkania pod wynajem. Postanowiłam wykorzystać ten fakt i kupiłam mieszkanie, które przystosowałam pod wymaganie studenckie. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, bo już mam cały komplet najemców na najbliższy rok.